בלוג זה על כלי הנגינה היקרים לנו התחיל בינואר 2022 והוא יעודכן בפוסטים חדשים עד שנספר על כל הכלים המשמעותיים שלנו. (אנו שולחים את העדכונים דרך הניוזלטר החודשי שלנו, אז אם אינך חבר ברשימת התפוצה שלנו, אפשר להצטרף אלינו דרך הקישור בעמוד זה למטה.)

ספטמבר 2022

אוסף הגיטרות של לארי -
פוסט אחרון בסדרת הגיטרות (בשלב הזה...)

 

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

Furch G23

 

אחרי כמעט חמש שנים של נגינה בהופעות עם האוביישן האדומה, שוב הרגשתי שאני רוצה גיטרה משודרגת. רציתי מרטין - אחד ממותגי הגיטרות המוכרים והאיכותיים יותר בעולם, מנוגנים על ידי הרבה גיטריסטים גדולים. חזרנו לחנות המוזיקה של גינצבורג באלנבי (סיפרנו לכם עליהם בפוסטים קודמים) וחיפשנו מרטין טוב.

 

הייתה להם סדרה של גיטרות מרטין, אבל באותו ביקור למדתי שיש גיטרות מרטין ויש גיטרות מרטין! התברר שלמרטין יש סדרת דגמים רחבה. חלקם ממש מקצועיים (זה מה שחיפשתי), וחלקם מיועדים לקהל הרחב. המרטין הטובה ביותר שהייתה לגינצבורג הייתה הרבה מתחת לרמת האיכות שחיפשתי.

 

הגיטרות האלה אפילו לא עשויות מעץ, אלא מקרטון דחוס! רציתי גיטרת עץ אמיתית - במיוחד אחרי כל השנים בהם ניגנתי באוביישן, שלמרות שהן בנויות היטב - עם החלק הקדמי של תיבת התהודה עשויות מעץ איכותי - הגב הייחודי המעוגל של תיבת התהודה עשוי מחומר דמוי סיבי זכוכית (מוגן בפטנט) בשם Lyrachord. במילים אחרות - פיברגלס. הצליל הנהדר שלו מגיע מהאלקטרוניקה, לא מהחומר המשמש לייצור גוף הגיטרה.

 

הייתי מתוסכל ממה שהציעו לי, עד שאחד המוכרים אמר, "חכה רגע, תן לי לתת לך משהו לנסות." הוא הושיב אותי והשתיל לי גיטרה בידיים. היא נראתה כמו מרטין - אבל היא לא. התאהבתי בסאונד מיד ושאלתי אותו על המותג הזה, שנקרא Furch.

 

הוא הסביר שגיטרות פרץ' בנויות בצ'כיה, מיוצרות באותו אופן כמו גיטרות המרטין המשובחות, עם אותם סוגי עץ, אבל הן לא גובות את המחירים שמרטין גובה מכיוון שזה לא מותג ידוע כמו מרטין.

 

לקחתי אותה הביתה, ואני עדיין אוהב את הגיטרה הזאת מאוד מאוד. כמובן שזו הייתה הגיטרה איתה הופעתי. היא כל כך קלה בידיים, יש לה צליל מדהים ועוצמתי, האלקטרוניקה שלה טובה – גיטרה מושלמת.

 

בשנת 2015, התכוננתי לצאת מהבית להופעה. ה-Furch היה בתיק הרך שלה, עם אוסף אביזרים כבדים בכיסים הענקיים בתיק הנהדר הזה. ניסיתי להניף את רצועת התיק לכתף שלי - ופספסתי! הגיטרה, כשהיא עומדת זקופה, נפלה לרצפה במלוא העוצמה ובכך בעצם הגיטרה נהרגה. זה היה יום עצוב מאוד עבורי.


 

לקחתי אותה לבונה גיטרות בצפת, שעשה כמיטב יכולתו לתקן אותה, אבל ללא הצלחה. הוא אפילו השתמש במקלות ארטיק כדי להדביק שני חלקי עץ זה לזה! (אני מניח שהיה עדיף למוצא מישהו מוכשר יותר.)


 

התקשרתי לסוכן הביטוח שלנו. הוא שלח שמאי, שהסכים מיד שהגיטרה סיימה את ימי ההופעה שלה. אבל אני עדיין מנגן בה בבית. הסאונד שלה נהדר, למרות הסדקים בעץ.

 

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

Takamine P5DC-NAT

 

בגיבוי של חברת הביטוח, חזרתי לחנות כלי זמר והתחלתי שוב בחיפוש אחר גיטרה מתאימה. שם הציעו לי גיטרה של חברת Takamine. גיטרות Takamine מיוצרות בחברה משובחת ומשפחתית הממוקמת בעיירה היפנית Sakashita, השוכנת למרגלות הר Takamine (ומכאן שם המותג). הם מייצרים גיטרות משובחות מאוד מאז 1959. נמשכתי לגיטרה הזו מייד - ועליה אני מנגן בהופעות עד היום.

 

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

יש עוד גיטרה אחת וכלי נגינה משמעותי אחד בבית שלנו, עליהם נספר בפוסט עתידי.

פוסטים של כלי הנגינה שלנו:

יולי 2023

ספטמבר 2022

אוגוסט 2022

יולי 2022

מאי 2022

אפריל 2022

מרץ 2022

פברואר 2022

ינואר 2022

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]