בלוג זה על כלי הנגינה היקרים לנו התחיל בינואר 2022 והוא יעודכן בפוסטים חדשים עד שנספר על כל הכלים המשמעותיים שלנו. (אנו שולחים את העדכונים דרך הניוזלטר החודשי שלנו, אז אם אינך חבר ברשימת התפוצה שלנו, אפשר להצטרף אלינו דרך הקישור בעמוד זה למטה.)

יולי 2022

אוסף הגיטרות של לארי

 

קראתם על הגיטרה הראשונה שלי ועל גיטרה 12 המיתרים שלי. אבל יש לי אוסף גיטרות. אספר לכם עליהם בפוסט הזה ובפוסטים עתידיים, לפי הסדר הכרונולוגי שקיבלתי/רכשתי אותן.

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

גיטרה קטנה - עבודת יד

 

בשנת 1981, פחות משנה אחרי השחרור מצה"ל, למדתי בקורס פקידי קבלה בבית הספר למלונאות תדמור בהרצליה. באחת ההפסקות בין השיעורים, הלכנו מספר חברים ואני למרכז קניות קטן שהיה בקרבת בית הספר. הייתה שם חנות יד שנייה, שמכרה בעיקר בגדים. הבנות בחבורה שלנו רצו להיכנס לחנות אז כך עשינו. אחת מהן אמרה לי, "לארי, תראה, יש גיטרה מאחורי הבגדים שם." הוצאתי אותה, הסתכלתי עליה קצת ושאלתי את בעלת החנות כמה היא רוצה עבורה. היא אמרה לי 600 לירות. (הלירה השתנתה לשקל בפברואר 1980 - זה היה שנה מאוחר יותר, אבל אף אחד לא התרגל עדיין למטבע החדש ועדיין דיברנו במונחי לירות.) קניתי את הגיטרה (600 לירות בכלל לא היה הרבה כסף) ולקחתי אותה הביתה.

 

מספר שבועות לאחר מכן חזרנו לחנות ובעלת החנות אמרה לי שהיא לא רוצה לראות אותי! התברר שהגיטרה נבנתה בעבודת יד ברוסיה והובאה לישראל על ידי בנו של דיפלומט רוסי. הגיטרה הייתה בקונסיגנציה והמחיר שביקשו עבורה היה 600 שקלים, לא לירות, מה שהפך את המחיר הנכון שלה לפי עשר ממה ששילמתי עבורה! יצאתי מהר מהחנות.

 

למען האמת, זו גיטרה חסרת תועלת. קטנה מכדי לנגן, סאונד נוראי, לא ניתן לכוון אותה כמו שצריך - אבל יש לה מקום בליבי ולכן היא תלויה על הקיר מעל הדלת במשרד שלנו.

אלה תמונות של בתי דניאל עם הגיטרה הזו – דניאל כיום בת 35!

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

קיסו-סוזוקי W-65HA, או גיטרת ציפור אדומה

 

בקורס פקידי קבלה בבית ספר תדמור, אחד המורים שלי, רון, היה אמריקאי במקור. כמוני, הוא העריץ מאוד את ג'יימס טיילור. קניתי את הגיטרה היפה הזו מרון.

 

זו גיטרה די נחמדה, תלויה ממש מעל השולחן שלי במרחק נגיעה ממני בזמן שאני כותב שורות אלה. למעשה מדובר בדגם של סוזוקי בעיצוב של חברת גיבסון, ואני מבין שהיו תביעות בעלות משפטיות עקב זה. זו גיטרה טובה, אבל היא לא עומדת בסטנדרטים הטכנולוגיים להופעות היום. ובכל זאת, כיף לנגן עליה בבית או בסיטואציות בלתי-פורמאליות. יש לה גם סאונד די טוב. זו הגיטרה היחידה שלי שהרכבתי בה פיק-אפ כדי שניתן יהיה לחבר אותה למערכת הגברה - אם כי הפיק-אפ לא מסוג משובח כל כך, כך שהסאונד שלה לא מדהים כאשר מגבירים אותה.

 

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

קיבלתי עוד גיטרה בזמן הלימודים בתדמור – כמעט ואין טעם להזכיר אותה. המורה שלי לבישול מסר לי אותה, כולה מוכה ושבורה. לקחתי אותה לאבא של חבר שהיה נגר ומתקן גיטרות - הוא תיקן את הגיטרה הישנה הזולה הזו כך שכמעט היה ניתן לנגן עליה. אבל לא ניגנתי בה בשום מקום מלבד במדורות על החוף. אה כן - וערב אחד, שנים רבות לאחר מכן, ניגנתי בה כאשר מינדי ואני הופענו במועדון הפולק של תל אביב בערב קומי בפורים! בסופו של דבר, הגיטרה התפרקה כשהיא הייתה אצל הבן של מינדי בבסיס הצבאי שלו וזרקנו אותה.

 

 

🎸🎸🎸🎸🎸

 

עוד גיטרות בפוסטים שיבואו.

פוסטים של כלי הנגינה שלנו:

יולי 2023

ספטמבר 2022

אוגוסט 2022

יולי 2022

מאי 2022

אפריל 2022

מרץ 2022

פברואר 2022

ינואר 2022

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]