בלוג זה על כלי הנגינה היקרים לנו התחיל בינואר 2022 והוא יעודכן בפוסטים חדשים עד שנספר על כל הכלים המשמעותיים שלנו. (אנו שולחים את העדכונים דרך הניוזלטר החודשי שלנו, אז אם אינך חבר ברשימת התפוצה שלנו, אפשר להצטרף אלינו דרך הקישור בעמוד זה למטה.)

מאי 2022

מקלדת אלקטרונית

 

למעשה, כבר לא קוראים כך לכלים אלה - עכשיו סוג זה של מכשיר מכונה "תחנת עבודה דיגיטלית מקצועית."

 

אבל כשאני (לארי) רכשתי את ה- Yamaha PSR 640 שלי בשנת 2001, היא נקראה רק מקלדת אלקטרונית,  או בשם מהודר, כפי שמופיע במדריך למשתמש: "פורטאטון".

 

זה בעצם פסנתר חשמלי, עם אלפי פונקציות ותכונות נוספות, כולל מאות צלילי כלי נגינה שונים, כלי הקשה וצלילים נוספים, טונות של הגדרות קבועות מראש, אפשרות לערוך רצפים משלך, יכולות הקלטה וחיבור ישיר למחשב . המדריך הוא ספר בן 154 עמודים – רק החלק באנגלית!

 


קניתי אותו זמן קצר לאחר שהתגרשתי מאשתי לשעבר והכלי היה חלק מאוד משמעותי בתחילת חיי החדשים. זה נתן לי שעות רבות של רגיעה וריכוז במוזיקה - הרבה לפני שנהייתי מוזיקאי מקצועי.

 

מעולם לא שמעתי על כלים מסוג זה לפני שיצאתי פעם למילויים מתישהו באמצע שנות התשעים. הוצבתי ליד הכור בדימונה והמפקד שלי הביא אחד כזה לבסיס. ישבתי ליד הכלי הזה יותר ממה שישבתי במשמרות שלי! המפקד נהנה לשמוע את המוזיקה שהצלחתי להפיק מהמקלדת שלו ואילו אני פשוט נהניתי מכל רגע. ולמרות שהיה לנו פסנתר כנף עתיק בבית, רציתי גם מקלדת כזו!

נכנסתי לחנות כלי זמר בראשל"צ וקניתי לעצמי מקלדת כזו. בסופו של דבר, כשהתגרשתי השארתי את מקלדת שקניתי לבנות שלי ורכשתי את ה-PSR 640 המתקדמת יותר שיש לי ולמינדי היום.

 

בהתחלה פשוט נהניתי לנגן בה. אבל אז, התחלתי לעשות כל מיני הקלטות - נהניתי מאוד מהתהליך. בשלב מסוים ניסיתי משהו מעניין - הפעלתי את פונקציית ההקלטה, ופשוט התחלתי לאלתר. פעמים רבות, הייתי בסוג של מדיטציה תוך כדי נגינה, והבנתי שהמוזיקה ששמרתי (בדרך כלל ללא ערוכה כלל) הייתה מצוינת למדיטציה. אספתי קבוצה מההקלטות, יצרתי מזה תקליטור, וקראתי לזה "One Shot Meditation Music". אם זה מעניין אותך, אפשר לשמוע את המוזיקה הזו באתר ממנה ניתן להוריד את כל הקטעים בחינם. הנה לינק לאתר.

 

וכך אני ומינדי יצרנו את המוזיקה בשני תקליטורי השירים המקוריים שלנו. בתחתית הניוזלטר שלנו, ניתן לראות את שני התקליטורים הללו, אותם אנו נותנים כמתנה לכל המנויים ברשימת התפוצה שלנו.

 

כמו כן, הופענו עם המקלדת הזו מספר פעמים, במיוחד עבור מופעי המחווה שלנו לאלטון ג'ון.

 

 

המקלדת שלנו אצלינו כבר יותר מ-20 שנה ומן הסתם הטכנולוגיה התקדמה לא מעט מאז, אבל יש לה סאונד מעולה והיא עדיין מתפקדת מצוין. אולי מתישהו נשדרג לדגם חדיש יותר, אבל עדיין לא - אני עדיין אוהב אותה.

 

פוסטים של כלי הנגינה שלנו:

יולי 2023

ספטמבר 2022

אוגוסט 2022

יולי 2022

מאי 2022

אפריל 2022

מרץ 2022

פברואר 2022

ינואר 2022

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]