רודוס, המשך

 

בחודש שעבר שלחנו לך את כל הסיפור על הטיול שלנו לרודוס בחודש יוני.

 

כמעט כל הסיפור.

 

דילגנו על מקום אחד בו ביקרנו, כי זה היה יותר מדי להוסיף לאותו פוסט שהיה גם ככה ארוך. לכן, הנה "רודוס, המשך", ב...

 

ארמון התרבות והגיאולוגיה של רודוס

 

 

ב- Tripadvisor ראינו שהמקום הזה נמצא לא רחוק מהמלון שלנו והחלטנו לראות מה יש שם. כשהגענו למקום, הוא נראה די צעקני מבחוץ, עד כדי כך שכמעט התחרטנו, אבל אמרנו "יאללה, מה כבר יש לנו להפסיד?"

 

עלינו בשביל לדלת הכניסה וראינו שלט - פתוח בין השעות 10-13, ושוב בין השעות 17-19. השעה הייתה 15:30. אבל מתחת לשלט, היה כתוב שאם נגיע כשהוא סגור, להתקשר למספר הזה. אז כך עשינו. ענה גבר מיד, ואמר בהתרגשות, "מה, אתם במוזיאון?! אני כבר בא!" תוך דקה האיש הגיע אלינו והוא אמר לנו שאנחנו המבקרים הראשונים במוזיאון השנה! לא פלא שהוא כל כך התרגש.

 

איש אקסצנטרי מאוד, פרופסור לארכיאולוגיה, היסטוריה, גאולוגיה (ומאוחר יותר גילינו גם מנהל בכיר בדימוס בבנק גדול), Spyros Katsouris הוא גם סופר, אספן, אמן ... ופשוט איש מעניין לפגוש. הוא הסתובב איתנו במוזיאון / ביתו בסיור בן שעתיים! הדברים שהוא הראה לנו הדהימו אותנו ... אבל נניח לתמונות לדבר בעד עצמן.

 

לבניין שלוש קומות - כל אחת מהן מוזיאון בפני עצמה. מפלס כניסה - אומנות. ציורים (רצפה, תקרה וממוסגר על הקירות), פסיפסים, פסלים,  ריהוט מיוחד, תעודות, צילומים, לבוש מסורתי, מטבעות ושטרות ישנות מכל העולם, כלי חרס, ספרים ... הרשימה עוד ארוכה.

 

בעליית הגג היה אוסף מדהים של פריטים שמשפחתו צברה במשך דורות - בתוספת טונות של דברים שהוא אסף בעצמו מכל רחבי האי - והעולם. בעיקר דברים תרבותיים - ביגוד, ספרים, ציורים, פסלים, חפצי בית שונים וכן הלאה.

 

במרתף יש מוזיאון מדע שלם - חפצים גיאולוגיים וטבעיים. דברים שלא יאמנו - מאובנים, אבני חן נדירות, אלמוגים, פוחלצים, עורות נחש, אבנים ועליהן ציורים פרהיסטוריים וכו'. יש לזכור, לא מדובר במוזיאון הנתמך על ידי הממשלה, אלא בעבודה של אדם אחד! שאלנו אותו איך הוא קיבל את כל הפריטים האלה - התשובה שלו הייתה שיש אנשים שיש להם הרבה כסף, ויש אנשים שיש להם הרבה חברים. לו יש הרבה חברים.

 

אחד מחבריו גר בחיפה. הוא לימד את המדריך שלנו קצת עברית, ובמהלך הסיור הוא אמר (יותר מפעם!) למינדי:

"את יפה. אני אוכל אותך."

 

אנו מקווים שהוא טעה איכשהו במה שחברו ניסה ללמד אותו.

 

כדי לראות את כל התמונות שלנו, יש ללחוץ על התמונה למטה כדי לפתוח אלבום תמונות בגוגל ששיתפנו איתך:

אגב, התמונה הזו למעלה היא קרקעית ים מאובנת - לא יאומן!

 

* * * * * * *

 

כמו כן, נא ללחוץ על התמונה למטה ולגלול בין תמונות שאחרים צילמו במוזיאון - עוד מהאוסף המדהים שיש לו:

 

 

ואם לא יצא לך לראות את הפוסט שלנו על כל הנסיעה לרודוס, אפשר לקרוא את הפוסט על ידי לחיצה כאן:

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]