יש להניח שבשלב כלשהו שמעת אותנו מזכירים את פסטיבל סולם יעקב, אשר יתקיים ב-16 בחודש זה. אם עדיין לא נוכחת בפסטיבל, הנה קצת השראה להצטרף אלינו שם.

 

נכנסים אל מתחם פסטיבל סולם יעקב במלון נוף גינוסר בכנרת ומצאים פסטיבל פולק אמריקאי, כמו בסרטים, ולא מן הנמנע שיורגש צורך לוודא שוב, לרגע, שהנך נמצא בישראל.

 

ראשית תשמעו הרבה מאד אנגלית מסביב. ילדים ירוצו סביב צוחקים באנגלית, הוריהם, ובמקרים רבים גם הורי ההורים, ירוצו אחריהם ויקראו להם, באנגלית.

 

נגנים וזמרים ישירו באנגלית באחת מפינות הג'ם סשן במלון, או על אחת הבמות.

 

מבטא אנגלי יישמע גם במדשאות הריקודים, במתחמי הטיפולים ובמתחם הדוכנים.

באחת המדשאות תופתע לחזות בפלא שבאמת לא רואים כל יום - מאות אנשים אוחזים ידיים ורוקדים ביחד square dances - ריקודי שורות וריקודי מעגלים, הכל בסגנון אמריקאי .?

 

דמיינו במה ענקית ועליה מופיעים אמנים משובחים מהארץ ומחו"ל, במוזיקה מובחרת, לרוב באנגלית, מול קהל של אלפי אנשים ????? .

 

מול הבמה, מחצלות על הדשא, וקהל יושב עליהן בטבעיות, תוך דאגה שלא להסתיר ליושבים מאחוריו. הרוצה לרקוד? ירקוד בצד. הרוצה לשבת על כיסא, יישב מאחור. התחשבות היא שם המשחק.

 

דמיינו מתחם ענק עם מגוון אדיר של פעילויות – שלוש במות, אוהל טיפולים, מתחם סדנאות גוף ונפש, מתחמי ריקודים, בריכת שחיה, ואיך לא, חוף כנרת אחד יפהפה, וכולם - נקיים נקיים, לאורך כל ימות הפסטיבל. המראות של ערמות הזבל בפסטיבלים אחרים? כאן לא תראו אותם.

 

זו מהות הפסטיבל. אהבת האדם, כבוד והתחשבות.

 

זה מה שיוצר את האווירה הכל כך מיוחדת שלו בנוף הישראלי – אווירה קסומה, רגועה, והרמונית.

 

הפסטיבל הוא אי של שקט והשראה על חופי הכנרת, וזו הסיבה שהקהל שלו חוזר בכל שנה שוב ושוב.

 

הכבוד הזה מורגש היטב ביחס שבין המארגנים לאורחים, וביחסים בין האורחים לבין עצמם.

 

זה, מלבד הבחירות המוזיקליות המדויקות של מפיקיו, מה שהופך את הפסטיבל לאחת התופעות המיוחדות בישראל.

 

הפסטיבל הוא אחד הוותיקים בארץ. השנה הוא חוגג 43 !!

 

הקהל שמגיע לפסטיבל הוא מהנאמנים שיש. כאמור, לא נדיר לראות בין אורחי הפסטיבל שלושה דורות של משפחה אחת. מדובר בפסטיבל המשפחות האולטימטיבי – מתחם סגור ומלא בפעילויות לכל הגילאים, מקטן ועד גדול. מתחם הקמפינג המסודר, המציע מקלחות חמות לצד שירותים ושירותי ניקיון, הופך את החופשה לקלה ונעימה במיוחד.

 

יהודית ומנחם וינגרד, מייסדי ומפיקי הפסטיבל, הקימו את הפסטיבל כדי להביא מוזיקה איכותית לישראל. הפסטיבל התחיל בקטן, באופן כמעט מחתרתי בקיבוץ מחניים וגדל עד שהפך להפנינג המיוחד שהוא היום.

 

מנחם עורך ומגיש תוכנית רדיו ב"קול הגליל העליון" וחושף מוזיקה משובחת בפני הקהל שלו, ושניהם עובדים ימים כלילות לאורך כל השנה כדי להבטיח בכל פסטיבל תוכנית מוזיקלית עשירה ומגוונת של זמרים, להקות והרכבים מהמובחרים שבארץ ובעולם. הסגנונות: רוקנרול, פולק וקאנטרי, אירי, בלוז, ועוד מגוון צלילים מהעולם. הפסטיבל דואג לאורחיו לתוכנית עשירה של סדנאות ריקודים וכיתות אמן עם אמנים מחו"ל, לאורך כל סוף-השבוע.

 

Hebrew

בפסטיבל אוהל טיפולים אלטרנטיביים, מתחמים לסדנאות של גוף ונפש, ופעילויות כיפיות במיוחד לילדים (כמו מתחם ג'אגלינג, תיאטרון בובות ילדים וסדנת נגרות).

רוב הפעילויות כלולות במחיר הכניסה.

 

אחת ממסורות הפסטיבל, אף על פי שצביונו אינו דתי, היא קבלת שבת בערב שישי בטקס מוזיקלי מרגש ושמיימי. הקהל מתכנס יחד לשיר בשעת שקיעה. זר לא יבין זאת.

למוזיקאים שביננו תימצא תמיד פינה ובה חבורה של מוזיקאים שמג'מג'מים על מגוון כלים. כולם מוזמנים להצטרף, תמיד.

 

כשמתחמם, אפשר לטבול בבריכת המלון או בכנרת הנפלאה, כשרעבים – בוחרים מדוכנים מגוונים של אוכל.

 

אוהבי הקניות יפגשו יריד אומנויות וביגוד מהיפים שיש.

 

הפסטיבל מציע התנתקות מופלאה לשלושה ימים, על חופי הכנרת, עם נוכחות נעימה מסביב, ותוכן עשיר שמעניק השראה.

 

www.jlFestival.com

 

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]