נסיעות לחו"ל

Larry and Mindy לארי ומינדי

למינדי יש חברה קרובה מבולגריה וכבר שנים רבות היא מבקשת ממינדי שתבקר אצלה. ומכיוון שאנחנו כבר עובדים לאט-לאט על רשימת הדברים שאנחנו רוצים להספיק בחיים - הפעם מינדי אמרה כן!

 

ידידתי היפה נטליה חיה בעיירת אטרופולה באזור כפרי הררי בבולגריה. טיילנו ביחד בין יערות יפים, אגמים, כפרים ישנים, מערות מדהימות, טירות עתיקות ומנזרים באזור. נטליה לקחה אותי גם לסופיה - עיר הבירה. הדבר שהכי עניין אותי היה המורשת היהודית של בולגריה, ונטליה לקחה אותי לבית הכנסת היפהפה של סופיה.

 

לאחר מלחמת העולם השנייה, רוב יהודי בולגריה עלו לישראל ונותרו כיום רק כאלף יהודים בבולגריה. על פי נתוני ממשלת ישראל, עלו לישראל כ-44 אלף בני אדם מבולגריה, בין השנים 1948 ו-2006, ובכך יהודי בולגריה נהיו לקבוצה הרביעית בגודלה שעלו לארץ מארצות אירופה, אחרי ברית המועצות, רומניה ופולין.

 

היה לי גם את לפגוש חברת ילדות של נטליה - ויולטה - ובמקרה מסתבר שהיא זמרת-העם הפופולרית ביותר בבולגריה! ויולטה אפילו שרה מספר שירים בעברית. נוצר קשר מידי בינינו. אפילו שרנו את "חורשת האקליפטוס" ביחד בעת שישבנו במסעדה 😊. אני לא בטוחה מי ניהנה יותר - אנחנו, או הסועדים סביבנו! 😉

 

שאפו גדול לאימא של נטליה, שהכינה לי הרבה סלטים טריים וירקות מבושלים טעימים לאכול.

 

שלושה ימים אחרי שחזרתי מבולגריה, יצאתי שוב לדרכי, הפעם לבקר אצל שני אחיי בארה"ב. בנוסף לזמן איכות עם המשפחה, גולת הכותרת של הטיול היה המופע של בילי ג'ואל, כמובן. עוד על זה בפוסט אחר. חזרו לניוזלטר כדי להגיע אליו...

 

 

Larry and Mindy לארי ומינדי

מתכייפת עם ויולטה

אימא של נטליה - אשפית הירקות

נטליה היפה

בית הכנסת בסופיה

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]