הוקרה – קרול קינג

Larry and Mindy לארי ומינדי

לכבוד יום האישה הבינלאומי ב-8 במרץ, ברצוננו להוקיר כאן את אחת מזמרות האהובות עלינו - קרול קינג (נולדה קרול ג'ואן קליין, 9 בפברואר 1942).

לקרול הייתה סקרנות ללא שובע לגבי מוזיקה באופן כללי מאז שהייתה בערך בת שלוש. אמה התחילה ללמד אותה מספר כישורי פסנתר בסיסיים מאוד, אבל לא העבירה לה שיעורים פורמליים. כשקרול הייתה בת ארבע, גילו הוריה שיש לה שמיעה אבסולוטית, מה שאיפשר לה לזהות את תו הצליל שהיא שמעה בצורה מדויקת. אביה, סידני קליין, הרבה להפגין את כישוריה של בתו בביקורים אצל ידידים: "החיוך של אבא שלי היה רחב כל כך, שהוא מילא את כל החלק התחתון של פניו, ונהניתי להעניק לאבא שלי אושר ולומר את התו הנכון".

אמה של קרול החלה ללמד אותה שיעורי מוסיקה אמיתיים כשקרול הייתה בת ארבע. קרול הייתה מטפסת על כיסא הפסנתר והיו מגביהים אותה עוד יותר על ידי ישיבה על גבי ספר דפי הזהב. כאשר אמה יושבת לצדה, קרול למדה תיאוריה מוסיקלית ו טכניקות יסודיות בנגינה בפסנתר, כולל קריאת תווים ושמירת מקצב נכון. קרול רצתה ללמוד כמה שיותר: "אמא שלי מעולם לא הכריחה אותי להתאמן. היא לא הייתה צריכה לעשות כן, רציתי כל כך להשתלט על נגינת השירים הפופולריים שהשמיעו ברדיו".

קרול קינג פעילה באופן מקצועי מאז 1958, בתחילה כאחת מכותבי הסגל בבניין בריל המפורסם ומאוחר יותר כאמנית סולו. היא המלחינה המצליחה ביותר במחצית השנייה של המאה העשרים בארה"ב, שכן היא הלחינה 118 להיטים שנכנסו למצעד הפזמונים בין השנים 1958 ל-1999.

קרול קינג הוציאה 25 אלבומי סולו, המצליח ביותר מבניהם Tapestry, שהיה לאלבום המוזיקה הנמכר ביותר בהיסטוריה, תואר שבו החזיק עד להוצאת אלבומו של מייקל ג'קסון Thriller בשנת 1982. בשנת 2003 האלבום דורג, על ידי מגזין המוזיקה רולינג סטון, במקום ה-36 ברשימת 500 האלבומים הגדולים של כל הזמנים! סה"כ מכירת האלבומים שלה נאמדו ביותר מ-75 מיליון עותקים ברחבי העולם. קינג זכתה בארבעה פרסי גראמי והיא נמצאת בהיכל התהילה של כותבי הפזמונים ובהיכל התהילה של הרוק אנד רול. בדצמבר 2012 זכתה בפרס גרשווין של ספריית הקונגרס למוזיקה פופולרית, האישה הראשונה שזכתה לכבוד רב זה.

מלבד השירים המדהימים שלה, קרול קינג פעילה ביותר בנושאי איכות הסביבה. מאז 1990, היא עובדת עם "הברית למען הרוקיס הפראים" וקבוצות איכות הסביבה אחרות.

ב -21 בינואר 2017 צעדה קרול במצעד הנשים בסטנלי, איידהו, עם שלט בו היה כתוב "קול אחד קטן". היא אמרה שהיא נושאת את שלט כי "מעולם לא הפסקתי להאמין שקול אחד קטן ועוד מיליוני קולות קטנים אחרים זה בדיוק איך שאנחנו משנים את העולם".

אנחנו מסכימים בהחלט.Larry and Mindy לארי ומינדי

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]