מדינת מיין!

מיין היא באמת מדינה מדהימה. ורגועה - יש לה את שיעור הפשיעה האלימה הנמוך ביותר בכל ארצות הברית. האנשים כל כך נחמדים, עם מי שלא תפגוש.

 

שם בחר בנה של מינדי, יהונתן, להתיישב עם אשתו. יש להם בית פרברי מקסים וזה תענוג צרוף לצאת לחצר האחורית שלהם, המוקפת ביער. יש להם ביקורי צבאים בחצר. (עוד לא נראו דובים, נכון לעכשיו.) יש סנאים וצ'יפמאנקס כל הזמן. זני ציפורים זרים לישראל, כגון עוף גינאה, תרנגולי הודו פראים, רובין, עורבני כחול, קרדינל ועוד.

 

היה סופר-כיף לבלות עם נכדתנו איווה. יכולנו לכתוב את כל הניוזלטר הזה רק עליה, אבל לא נעשה זאת 😁.

 

ביקרנו בבית כנסת פעיל מאוד חברתית, עם אירועים, בית ספר ללימודי יהדות, מעון לילדים קטנים וכמובן תפילות ופעילויות סביב החגים. האבטחה הייתה חזקה, אבל כששאלנו אם הם נתקלו בסוגיות אנטישמיות כלשהן, הם אמרו... לא.

 

טיילנו במספר לא מבוטל של שמורות טבע, כמו שמורת פולר פארםשמורת פלסנט היל,  מארש סקארבורושמורת סאקו הית' המדהימה וחוות צ'רי היל המתוק, עם פסלי דובי העץ שלהם ושילוט סיפורת לילדים לאורך השביל. לקחנו את דייזי לריצות (יש לה כמות עצומה של אנרגיה) לחלק מהטיולים שלנו - היא מאוד אוהבת להיכנס לכל השלוליות והאגמים שהיא מוצאת, והיו הרבה כאלה! כולל האגם הגדול המכונה לפעמים... האוקיינוס ​​האטלנטי. לקחנו אותה לחוף פיין פוינט בסקארבורו מספר פעמים, גם בגאות וגם בשפל. איזה הבדל בין השניים. מפלס האוקיינוס ​​משתנה כ-4 מטרים בין שפל לגאות!

 

ערכנו ליל סדר רק עם המשפחה, ומינדי אפילו הכינה מצות ללא דגנים מקמח קסאווה! (נכון, הן לא יפות, אבל מילאו את התפקיד!)

 

השעה הכי אהובה עלינו ביום היה כשנסענו לאסוף את איווה מהמעון – יש למטה תמונה בה היא משכה את הכובע של מינדי מעל עיניה... 😁

 

קהילת בית העם, דרום פורטלנד

גאות

שפל

דייזי תצטרך לעשותמקלחת...

כדאי להסתכל על מה שאנחנו יושבים - בצד שמאל...

 

מארש סקארבורו

 

המארש (ביצה), הידועה כביצת המים המלוחים הגדולה בעולם, ניזונה מארבעה נהרות ומספר נחלים. שלושה מהנהרות בביצה זו ניזונים ויוצרים את נהר סקארבורו, שזורם לתוך מפרץ סאקו ולמפרץ מיין.

 

 

 

השביל המזרחי

(הקטע שנראה בתמונות ובסרטון שלנו)

 

קטע זה של "השביל המזרחי" מציע למעלה מ-13 ק"מ של שבילים קלים שטוחים המחברים בין סאקו, אולד אורצ'רד ביץ' וסקארבורו. הקצה הצפוני של קטע זה חוצה את מארש סקארברו ומספק נופים ציוריים וצפייה בחיות בר.

 

 

אנו ממליצים להגביר את הרמקולים כדי לשמוע את קולות הטבע של מארש סקארבורו

 

סאקו הית' - זכה לכבוד על ידי מגזין דאון איסט כ"פנינה הטובה ביותר" של מיין!

 

סאקו הית' נוצר כאשר שתי בריכות סמוכות התמלאו בחומר צמחי מתכלה הנקרא כבול. בסופו של דבר, שתי הבריכות התמלאו לחלוטין, צמחו יחד ויצרו ביצה מוגבהת שהתלכדה, שבה פני השטח של הכבול מתנוססים מעל מפלס מי התהום. ממוקם באזור המתפתח במהירות בדרום מיין, השמורה המשתרעת על פני 4929 דונם כוללת מסלול לטיול רגלי לאורך שביל יער לטיילת דרך הכבול המגוון של ההית'. באביב פורחים צמחי האדמה, פורסים מרבד של לבנדר, ורוד ולבן על פני האדמה.

 

למרות שזה לא נראה כך, אם היינו יורדים משביל העץ, היינו עלולים לשקוע במים מעל הראש שלך!

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]