בארותיים


בארותיים הוא נווה מדבר בהר הנגב המערבי, עם חורשת עצי אשל ענקיים ושתי בארות עתיקות – שהעניקו למקום את שמו הערבי, ביראיין או בעברית בארותיים (כלומר שתי בארות): באר משה, ובאר אהרון. העצים והבארות ניזונים משכבה שטחית של מי תהום, כזו ששירתה את הציידים והלקטים הפרהיסטוריים לפני כ-55,000 שנה.

 

האקוויפר השטחי וקרבתו לדרך שור (בראשית כ"ו, יח) אפשרו להשאיר מאחור חפצים ארכיאולוגיים רבים, המעידים על התיישבות אנושית לאורך כל ההיסטוריה: ייצור צור, כתובות וציורים על סלעים, שברי קרמיקה שונים, טרסות חקלאיות ואגן מיצוי מים ביזנטי גדול, מהגדולים בנגב.

 

האזור מלא שרידי תרבויות רבות, לאחר גל אחר גל של התיישבות וחורבן משחר ההיסטוריה ועד עצם היום הזה, משלטונו של עוזיהו מלך יהודה, דרך התקופות הנבטיות והביזנטית ועד לתחילת המאה ה-20 - כאשר אזור זה קיבל משמעות אסטרטגית חדשה במהלך המאבק בין הכוחות הבריטיים לאימפריה העות'מאנית. מאוחר יותר, בתחילת המאה ה-21, הוא הפך למקום של צורות התיישבות מודרניות.

 

בצל עץ שיטה עתיק ישנו פונדק מדברי (חאן) הבנוי מבוץ ודקלים ומעוטר בשטיחים ובפריטים ממוחזרים. המקום הזה הוא חאן בארותיים, ושם הופענו, באוהל פתוח ומקסים.

 

מכיוון שהחאן נמצא ממש באמצע שום מקום, בחושך מוחלט ובדממה, למעט אור הכוכבים המרהיב, היו לנו ספקות שיגיע מישהו להופעה! אבל הם הגיעו, מעיירות זעירות שונות ברמת הנגב, כולם נושאים קערות של חטיפים תוצרת בית כדי ליהנות ולחלוק זה עם זה. כל אדם שם ניגש לקבל את פנינו בחום ולשאול מאיפה אנחנו ואיפה אנחנו גרים עכשיו. הם שרו איתנו - ולמרות החום - אפילו רקדו.

אנו מקווים שתהנו מהתמונות שמדברות בעד עצמן. אנחנו מחכים בקוצר רוח למופע הבא שלנו בנגב 😊.

 

 

עם תודה ענקית למרים ואביטל, מהמועצה האזורית רמת נגב, שהזמינו אותנו להופיע במקום המקסים הזה!!

 

💖💖💖💖💖💖

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]