נקודת חן בעזוז


בארצנו הקטנה יש טונות של צימרים מדהימים, במיוחד באזור הגליל, אבל אם אתם באמת רוצים לחוות חוויה ייחודית, קחו את עצמכם לנקודת חן בעזוז, רמת נגב.

 

עזוז הוא יישוב קהילתי זעיר, על שם נחל עזוז, אפיק נחל יבש. הוא ממוקם מדרום לניצנה ואוכלוסייתו מונה כ-80 נפשות. העיר הקרובה ביותר היא באר שבע, ואילו העיר השנייה הקרובה ביותר היא עריש במצרים.

 

הכפר הוקם ב-19 במרץ 1956 כיישוב נח"ל ונקרא בתחילה בארותיים. היא כונתה גם בארותיים בנגב כדי להבדיל אותה מיישוב בארותיים במרכז הארץ. היא נוסדה לאחר שהצבא המצרי הוצא מהאזור המפורז ליד ניצנה על ידי כוחות ישראליים בניסיון לחזק את ההגנה בגבול מצרים-ישראל. בזמן שחיו חיילים בבארותיים, הם החלו לגדל מזון כולל שקדים, דגנים, צאן ובקר. בתום מלחמת ששת הימים הכפר ננטש כיוון שלא היה צורך בנוכחות צבאית בניצנה לאחר שישראל כבשה את סיני.

 

הכפר הוקם מחדש בשם עזוז בשנת 1985 ומתבסס בעיקר על תיירות. במקום יש בית קפה, אפשרויות לטיולי גמלים או ג'יפים מודרכים ומסלול הליכה ורכיבה על אופניים. חלק מהתושבים הם אמנים במשרה מלאה או חלקית - כגון אלה ובעלה אלי.

אלה ואלי חן הם זוג יצירתי שתמיד חלם לארח, מאז שהם נפגשו על סט קולנוע, כשאלי היה מעצב תאורה ואלה הייתה עוזרת במאי. כשהם גרו במודיעין הם היו "איקו הקוסם" ו"אלה הליצנית". בשנת 2006 הם עזבו את מודיעין והגיעו לכפר עזוז כדי להגשים את חלומם.

 

בעזוז הקטנטן והנידח מצאו אלה ואלי משמעות בעשייה, ביצירה, בקהילה ובאירוח. הם התאהבו בשקט ובשלווה של המקום, בטבע המפואר שסביבם ובאווירה הקסומה של הפשטות המודרנית. כיום הם הבעלים של בוטיק הנופש והגלמפינג נקודת חן - אירוח ביצירת אומנות.

 

במהלך השנים אלה ואלי בנו בעזוז אתר נופש מדברי קסום במו ידם עם שילוב אקלקטי ייחודי של חומרים וחפצים ממוחזרים. את כל העבודה והיצירה הם עשו לבד, ללא כל עזרה, בהרבה סבלנות ואהבה שניכרת בכל הפרטים הקטנים. בכל פינה בה מסתכלים באתר הנופש המדהים הזה, נמצאים פריטי אספנים מכל הצורות והגדלים שחוברו יחד ליצירת אמנות מרהיבה.

 

יש להם חדרי אירוח יפים ונוחים לזוגות ומשפחות, כולם נקיים בקפידה - וזה ממש הישג בלב מדבר חולי!

 

אפשר לצפות בהרבה תמונות מדהימות למטה. וכשתחליטו לעשות טרק דרומה אליהם - תספרו לאלה שלארי ומינדי שלחו אותכם - ותנו לה חיבוק מאיתנו! 💗


ככל שמסתכלים בתמונות האלה, כך מוצאים עוד חפצים מעניינים ומענגים.

אהיל עשוי - תוף מכונת כביסה!

לפעמוני רוח אלה הם נתנו את השם: כוסות רוח

מה עשו לצוואר הגיטרה הזו?

זה היה החדר שלנו.

אהיל עשוי ממסננת לפסטה ובקבוקי אוויר-דחוס של סיפולוקס!

תאורת קיר טבעית עשויה מבקבוקי זכוכית המושתלים בתוך הקיר

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]