האי מקוורת', קרוב לפורטלנד, מאיין

האי מקוורת' הוא בהחלט אחד המקומות האהובים עלינו באזור פורטלנד. ועם תוספת צבעי הסתיו של אוקטובר, זה היה מפואר.

ב-1946, המושל פרסיבל פרוקטור בקסטר (המושל ה-53 של מדינת מיין) תרם את האי מקוורת' למדינת מיין כדי לשמש למטרות ציבוריות של המדינה ו"כמקום מקלט לחיות בר וציפורים". זהו אי של כ-400 דונם, עם שביל של 2 ק"מ המקיף את האי. זה לוקח בערך שעה להשלים בקצב נינוח והמבקרים מתכבדים בנופים מדהימים של מפרץ קאסקו ופורטלנד. אבל אפשר בהחלט לבלות זמן נוסף ופשוט ליהנות מהשקט בישיבה על אחד מהספסלים הממוקמים לאורך השביל.

האי מיוער מאוד. חלק אחד מהיער מוקדש ל"בתי פיות", אשר נבנים על ידי מבקרים באמצעות חומרים טבעיים המצויים באי. עידוד שימוש אכפתי הוא אחד מסימני ההיכר של מי שדואג לכפר חשוב זה. במודעה הכתובה לכל לראות:

("הכפר מספק לפיות קוטג'ים במהלך ביקוריהן באי. אנו מזמינים אתכם לבקר בכפר ולהתפעל מהיצירתיות של הבנאים. אם תרצו, אתם יכולים להפעיל את הדמיון שלכם - להרחיב את הכפר או לספק תחזוקה נדרשת לבקתות הקיימות. תודה על הטיפול באי בעדינות ובכבוד. זה עוזר לגרום לפיות לחזור!")


הבתים בכל הצורות והגדלים ועשויים ממגוון חומרים. הכלל היחיד הוא שהם חייבים להיות בנויים מחומרים טבעיים. כל דבר מנוצות ועד צדפים, קליפות עצים ועד אצטרובלים הם אפשריים. אמנם כיף להסתובב בכפר הקטן ולראות מה אנשים אחרים יצרו, אבל הכיף האמיתי הוא ביצירת בית פיות משלך.

האי הוא גם ביתה של אנדרטת הכלבים של המושל בקסטר, בית קברות לחיות מחמד בו הובאו למנוחות ארבעה עשר מן הסטרים האיריים של המושל לשעבר ואחד מסוסיו, מלווים בשני סמני ברונזה ומצבה, כולם מוקמים בחומת אבן עגולה.

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]