מורשת מוזיקה אמריקאית

 

בעיירה המקסימה בריסטול, טנסי, אה - וירג'יניה, אה - ובכן, שניהם בעצם! הגבול בין שתי הערים הוא גם קו גבול המדינה, העובר לאורך רחוב סטייט ברובע המשותף שלהן במרכז העיר. (זה בעצם שתי ערים – למרות שהתחושה היא של עיר אחת, יש עיריות נפרדות, ולשתיהן קוראים בריסטול.)

בריסטול ידועה בעיקר בשל היותה האתר של מספר ההקלטות המסחריות הראשונות של מוזיקת קאנטרי, המציגות את ג'ימי רודג'רס ומשפחת קרטר. הקונגרס האמריקני הכיר בבריסטול כ"מקום הולדתה של מוזיקת הקאנטרי" בשנת 1998 ומוזיאון הולדתה של מוזיקת הקאנטרי ממוקם בבריסטול.

ההרים של דרום האפלאצ'ה (מבוטא App-uh-latch-uh – החולצה למטה מוכיחה זאת! הם די רגישים שם לגבי איך מבטאים את שם האזור!) מוכרים כמקום גידול למוזיקה מסורתית. המתיישבים הראשונים לאזור הביאו את הכלים והמסורת המוזיקלית שלהם, אשר התמזגו יחדיו ליצור קאנטרי, בלוז, פולק וסגנונות אחרים של מוזיקה פופולרית אמריקאית.

ב-1927 נסע ראלף פאר, מפיק תקליטים, לבריסטול והקים אולפן הקלטות נייד. במהלך שבועיים, הוא הקליט 76 שירים של 39 אומנים שונים, כולל משפחת קרטר, הידועה כיום כ"המשפחה הראשונה של מוזיקת קאנטרי", וג'ימי רודג'רס, "אבי מוזיקת קאנטרי". בשנת 2002, ספריית הקונגרס דירגה את מפגשי בריסטול של 1927 בין 50 אירועי הקלטת הקול המשמעותיים ביותר בכל הזמנים.

מוזיאון מקום הולדתה של מוזיקת קאנטרי מספר את ההיסטוריה של ההקלטות הללו ומדגיש כיצד מורשת המוזיקה העשירה הזו ממשיכה לחיות במוזיקה של ימינו.

 


הגבול בין שתי המדינות - ושתי הערים - עובר באמצע הרחוב הזה.
עצרנו את הרכב, קפצתי לאמצע הרחוב וצילמתי את הכביש,
עם רגל אחת בורגיניה, רגל אחת בטנסי!

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]