(לא לדאוג - אין כאן ספוילרים!)

 

לדעתנו "אלביס" זה סרט פנטסטי, שנעשה על מערבולת חייו של אחד המוזיקאים הבולטים במאה והסרט עשה לו חסד. הסרט נתן הרבה רקע על איך אלביס הגיע לאן שהגיע. הם הראו את הצדדים השונים של שני אישים שיחד עשו היסטוריה מוזיקלית. חשבנו שהמשחק היה נפלא, שלא לדבר על השירה והריקוד של אוסטין באטלר! הליהוק היה מצוין וכך גם התפאורות, התלבושות, האיפור, הצילום והסאונד. תכונות אלה ביחד עם הקצב המהיר של הסרט הפכו אותו לחוויה מהנה מאוד. אנו ממליצים בחום לראות את "אלביס", אם עדיין לא ראיתם.

לא למדנו את הדברים הבאים מהסרט, אבל לפניך...

 

עשרה דברים שאולי לא ידעת על אלביס פרסלי

 

 

1. אלביס היה בן דודו של אחד מנשיאי ארה"ב.

פרסלי היה בן דוד שישי לנשיא ג'ימי קרטר. שניהם היו צאצאיו של מהגר גרמני בשם ולנטיין פרסלר שהגיע לניו יורק ב-1709.

2. אלביס היה האדם ששילם הכי הרבה מיסים בארה"ב ב-1973.

אולי בשל השפעתו של מנהלו אל"מ טום פרקר (שהיה מהגר בלתי חוקי מהולנד ולא רצה תשומת לב נוספת ממס ההכנסה), פרסלי סירב לעתים קרובות לנצל את הנחות המס ובדרך כלל שילם יתר על המידה את חשבון מס ההכנסה שלו.

3. אלביס לא אהב כריכי בייקון שרופים...

לדברי הטבחית שלו, מרי ג'נקינס לנגסטון, השמועה שפרסלי אהב כריכי בייקון שרופים אינה נכונה. "הוא אהב את הבייקון שלו פריך מאוד," היא תיקנה.

4. ... אבל הוא כן כל כך אהב כריכים טובים שהוא טס פעם 1400 ק"מ כדי לטעום אחד.

מספר אורחים שביקרו אצל פרסלי סיפרו לו על כריך מעיר הולדתם והוא נהיה סקרן לנסות אותו. כל משתתפי המפגש עלו על המטוס הפרטי של אלביס וטסו מממפיס לדנוור, שם קיבלו את הכריכים בהאנגר בשעה 01:40 לפנות בוקר. הכריך, הידוע בשם "כיכר הזהב של שוטים," היה מורכב מחמאת בוטנים, ריבה וחצי קילו בייקון ממולאים בתוך כיכר לחם צרפתי חלול.

5. הוא היה בלונדיני טבעי.

למרות שהפומפדור השחור שלו הוא אייקוני, זה לא היה טבעי. הוא נולד עם שיער בלונדיני שבסופו של דבר התכהה לחום בינוני. בנעוריו הוא החל לצבוע את שיערו לשחור כדי להקשיח את תדמיתו.

6. הייתה לו חגורה שחורה בקראטה.

פרסלי, שפגש לראשונה את הקראטה בצבא, למד בהתלהבות את אומנות הלחימה והשיג מעמד של חגורה שחורה בשנת 1960. הוא היה תלמיד בסגנון המכונה קנפו אמריקאי (American Kenpo) ובסופו של דבר השיג חגורה שחורה מדרגה 8 ב-1974.

7. הוא לא היה ידוע במיוחד בכישורי כתיבת שירים...

למרות שהקליט יותר מ-700 שירים במהלך הקריירה שלו, הכוח האמיתי של פרסלי היה בביצועים, לא בכתיבת שירים. רוב המעורבות שלו הייתה הוספת מילה או ביטוי מדי פעם, אבל לפעמים זה היה פשוט סידור עסקי בתמורה להקלטת שיר חדש של כותב.

8. … ובכיתה ח' הוא קיבל 70 במוזיקה.

לדברי המורה שלו למוזיקה, למר פרסלי הצעיר לא היה כל כשרון בשירה. הוא הגיב בכך שהביא גיטרה לבית הספר למחרת ושר את הלהיט האחרון, "Keep Them Cold Icy Fingers Off Me". זה לא שינה את דעתה של המורה.

9. אלביס היה חובב פוטבול אמריקאי.

צוטט כבעל העדפה ל"ספורט מחוספס" כמו אגרוף וקראטה, פרסלי טען שהוא אוהב פוטבול אמריקאי יותר מכל. בימי ראשון, שלוש הטלוויזיות שלו היו כולן מכוונות למשחקי ה-NFL. הוא גם קיבל לעתים קרובות סרטי משחק ישירות מקבוצות ומחברים שאהדו פוטבול.

10. היה לו קשר חולף עם מרילין מונרו.

לפי האמרגן לשעבר של פרסלי, ביירון רפאל, לשני האייקונים הגדולים של שנות החמישים היה דייט אחד בשיא הקריירות שלהם. כששאל את אלביס על מונרו כמה ימים לאחר מכן, ענה המלך, "היא בחורה נחמדה, אבל קצת גבוהה בשבילי."

 

מקור: 10 Things You Might Not Know About Elvis - Legacy.com

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]