ציפורי, הסליק בנהלל ותחנות רכבת העמק

ציפורי

ציפורי הייתה פעם בירת הגליל, מקום מושבה של הסנהדרין והמקום בו הושלמה המשנה. שרידי עיר מפוארת התגלו בציפורי. הם כוללים מערכת של רחובות, מבני ציבור, בתי מגורים, תיאטרון, שוק מרכזי, בתי מרחץ, בית כנסת, מבצר וכנסיות. אבני הריצוף של שוק העיר המרכזי מראות בבירור את החריצים שנגרמו על ידי גלגלי העגלות שנסעו עליהם במשך שנים רבות. מדוע קוראים למקום ציפורי? כי בתלמוד כתוב שהוא התיישב על ראש ההר כמו ציפור ?. הפסיפסים בציפורי הם מהיפים והמשומרים היטב שראינו.

הסליק בנהלל

מציפורי המשכנו לנהלל והיינו שותפים לשיחה מעניינת של מושבניק דור שלישי שסיפר לנו את סיפור הסליק (מקום מסתור לנשק מימי המנדט הבריטי) על אדמת משפחתם. הסליק הוסווה לבור לאחסון שתן של פרות מהרפת הסמוכה!

 

תחנות רכבת העמק

בכפר יהושע ביקרנו באחת התחנות הראשונות והמרשימות של רכבת העמק. הרכבת, שנבנתה בראשית המאה ה-20 על ידי הטורקים, חיברה בין חיפה דארעא מעבר לירדן, כמו גם את דמשק! נסו לדמיין את עצמכם היום נוסעים ברכבת מחיפה לדמשק!!

 

קנינו ארוחת צהרים צמחונית במסעדה לאוכל ביתי בבעלות משפחתית - מקום שנקרא מעדניית יפה, ולקחנו את האוכל איתנו לתחנה האחרונה שלנו - תחנת רכבת העמק אלרואי. התחנה הקטנה באלרואי הפסיקה לעבוד עם השנים, היא הוזנחה, והאדמה הייתה מכוסה בקוצים ועשבים שוטים, אך האנשים באזור שיקמו ושחזרו אותה. קרונות הרכבת צבועים בצבעים עזים, וזה היה מקום מקסים לערוך את הפיקניק שלנו ולהשלים את הבילוי הנהדר.

כדאי להתקרב קרוב לתמונה המגניבה הזו - לו"ז של רכבת עם מסלול מחיפה מזרח - לדמשק!

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]