טיול יום לגמלא

באמת התברכנו שיש לנו כל כך הרבה שמורות טבע במולדתנו הקטנטונת! שמורה ממנה נהנינו לאחרונה הייתה שמורת הטבע גמלא שבמרכז הגולן. בשמורה נמצא המפל הגבוה ביותר בישראל בגובה של קצת יותר מ-50 מטר, מפל נוסף בגובה 21 מטר, צוקים מדהימים, אתרים ארכיאולוגיים כולל שרידי גמלא העתיקה, דולמנים מסתוריים, ומושבת הקינון של הנשר המקראי הגדולה ביותר במדינה.

 

בפארק ישנם ארבעה שבילים שונים - שלושה מהם קלים, ועוד שביל אחד תלול. אנחנו באופן אישי לא עשינו את השביל התלול לגמלא העתיקה, אבל יכולנו לראות את המבנים מתחתינו והם נראים מרתקים!

 

בהיותנו - ובמיוחד מינדי - חובבי בעלי חיים ענקיים, אחד החלקים האהובים עלינו היה השביל עם מצפה הנשרים המשקיף על קניון נחל גמלא. המלצתנו החמה - הביאו משקפת כדי לראות את היצורים המדהימים האלה מקרוב יותר! באותו שביל יש כל מיני עתיקות יפות, כולל שרידי כנסייה מרשימה מהתקופה הביזנטית ובית בד (מַעֲצֶרֶת).

 

דבר מגניב נוסף בשמורה היה אוסף הדולמנים. דולמנים הם מבנים בני 4000 שנה עשויים לוחות אבן מסיביים. בסביבות גמלא נמצאו כ-700 דולמנים. נראה כי הדולמנים היו מבני קבורה לשבטים נודדים ששוטטו בגולן בתקופת הברונזה.

 

יש שם שולחנות פיקניק בין העצים והשיחים באתר. קדימה - לארוז ארוחת צהריים וללכת לראות את הנשרים ואת המפלים!

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]