תשובות לחידון #2

שאלה מספר 1

מי מבין האומנים הבאים נולד יהודי, על פי ההלכה?

הזמרים הבאים נולדו יהודים:

ברט בכרך, הרב אלפרט, ניל דיימונד, והארי צ'אפין. וגם - פאולה עבדול! (אביה היה יהודי סורי.) ברוס ספרינגסטין - אפילו עם שם כמו "ספרינגסטין" - לא. (זו ספרינגסטין, לא ספרינגשטיין!) מדונה, עם כל לימודי הקבלה שלה - לא. רינגו סטאר - למרות ששמו האמיתי הוא ריצ'רד סטארקי - לא. פול מקרטני, עם כל השמועות שמתגלגלות סביבו, עשוי להתגייר בסופו של דבר ליהדות, אבל לא. סמי דייוויס ג'וניור - יהודי, אך לא מלידה. ג'ואן באז - לא. והכי מעניין שאלביס נולד יהודי על פי ההלכה! סבתו מצד אמו הייתה יהודיה. (לעתים קרובות הוא ענד שרשרת עם "מגן דוד", אך הוא לא שמר מצוות.)

 

??????

 

שאלה מספר 2

מי בשלישיית הפולק המפורסמת "פיטר, פול ומרי", הינו/הינה יהודי/יהודייה?

פיטר הוא יהודי חילוני. פול הוא רוחני. מרי הייתה "בפטיסטית דרומית".

 

??????

 

שאלה מספר 3

איזה זמר/ים יהודיים שרו במסיבות ימי הולדת של נשיאי ישראל?

 

 

ברברה סטרייסנד שרה ביום הולדתו ה-90 של שמעון פרס. קל מדי, נכון? לא מצאנו הזדמנויות אחרות בהן זמרים יהודים שרו באירועי ימי הולדת של נשיאי ישראל, אך אנו בטוחים שזה קרה. אם ידוע לך על מקרים כאלה – נשמח לדעת גם! ?

 

??????

 

שאלה מספר 4

מי מבין האומנים הבאים התגייר?

 

אמנים שהתגיירו: הלן רדי, ג'קי ווילסון, ג'ים קרוצ'ה, זואי דשנל, אליזבת טיילור ודריל הול. ארט גרפונקל וניל סדקה נולדו יהודים, ואביה של קרלי סימון היה יהודי, אך אמה לא ולכן היא לא יהודייה על פי הלכה.

 

??????

 

שאלה מספר 5

לאילו להקות רוק אמריקאיות היו זמרים ישראלים?

 

כן, זאת הייתה שאלה קצת מטעה. לשלוש מהלהקות היה זמר ישראלי - אבל לשלושתן זה היה אותו הזמר! ג'ין סימונס, שנולד עם השם חיים וייץ, נולד וגדל בחיפה, ידוע בעיקר כזמר להקת הרוק "Kiss". לפני כן הוא היה חבר ב-"Bullfrog Bheer" וב-" Wicked Lester".

(אם לאחת מהלהקות האחרות שהזכרנו היה זמר ישראלי - אנחנו לא יודעים על כך!)

 

 

??????

 

שאלה מספר 6

 

איזה צמד מוזיקלי מבצע מופע מחווה לרוקרים היהודים של שנות ה -60 וה -70?

 

כן! ניחשת נכון! (לא שהייתה לך ברירה ?) להלן פרטים על המופע:

הרוקיסטים היהודיים של שנות ה-60 וה-70

ביצועים אקוסטיים חמימים לשירים האהובים של זמרות וזמרים יהודיים משנות ה-60 וה-70, חלקם מוכרים כיהודים אך ביניהם כמה הפתעות! בין השירים משולבים סיפורים מעניינים ומשעשעים אודות הזמרים וההקשר היהודי שלהם.