טיולים

Larry and Mindy לארי ומינדי

נחל תנינים הוא מלוח והוא הנחל הנקי ביותר מבין נחלי החוף בישראל. מוצל, נוצץ, עם זרימה פנטסטית, הוא מכיל 14 סוגים של דגים, צבי מים, קרפדות, צפרדעים, סרטנים ולוטרות ים. לוטרת הים יכול לחיות רק במים לא מזוהמים ובחוף ישראל הם נמצאים רק בנחל תנינים. היה נפלא לראות את הציפורים השונות מנקודות התצפית והשבילים היפים בפארק. היו גם המון צמחים ופרחים מענגים בגדלים, צורות וצבעים שונים.

 

אהבנו את הפארק הזה - שילוב מהנה בין היסטוריה לטבע והוא מתוחזק היטב. השם נחל תנינים מתוארך למסע הצלב השלישי, שבמהלכו טרפו תנינים שני אבירים שרחצו בנהר. אמאלה'! הצפייה האחרונה המתועדת של תנין הייתה בשנת 1912, אך בחרנו להישאר מחוץ למים למקרה שישנו עדיין תנין בודד המשתוקק למוזיקאים טעימים!

 

מלבד חיות הבר, ישנו מוביל מים רומאי וכן סכר אבן יפהפה ומרשים שנבנה בתקופה הרומית-ביזנטית המאוחרת, שיצר אגם של כ-6,000 דונם. בתקופה הביזנטית, תושבי המקום ניצלו את הסכר ושפע המים כדי להפעיל תריסר טחנות קמח. יש אפילו גלגל מים אנכי מאותה תקופה מוקדמת. גלגלי המים האנכיים נדירים בישראל מכיוון שנדרשים מים רבים להפעילם, והמעט שנחשפו עד כה בארץ מתוארכים רק לימי מסעי הצלב. אגב, אפשר – ואפילו בטוח – להתהלך במוביל המים.

 

נחל התנינים הוא הנחל הלא מזוהם האחרון בכל אזור החוף, ומצאנו שהאתר מרתק ומרגיע כאחד. אנו ממליצים מאוד לבקר.

 

אה, ותודה לארי על הפתעת יום הולדת מקסימה! ??

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]