נסיעות

Larry and Mindy לארי ומינדי

 

בחודש שעבר היה לי את העונג לבקר אצל בני יהונתן (תני) ואת חברתו בביתם בפורטלנד, מיין. התגעגעתי מאוד לבני מאז שעבר לפורטלנד לפני מספר חודשים ולכן כמובן היה מדהים לי לראות אותו בסביבתו החדשה, לבלות זמן איכות איתו ועם ליז (חברתו), לפגוש את הוריה של ליז ואפילו לפגוש את הבוס של תני - איש מקסים.

 

היה לי גם זמן להסתובב בפורטלנד לבד בזמן שתני וליז היו בעבודה. אפשר להסתובב שם ברגל בכיף - למעשה יש לה אווירה של עיירה יותר מאשר עיר. היה קל ומהיר להגיע לכל מקומות הקניות, למספר הענק (ואני מתכוונת באמת ענק!) של מסעדות שונות, לפארקים בעלי הנופים המקסימים, לשבילי הליכה, לנמל העתיק ולשפת הים.

 

דבר נוסף שעניין אותי מאוד היה ההיסטוריה היהודית של פורטלנד, כמו גם כל האתרים היהודיים. בפורטלנד ישנם ארבעה בתי כנסת - אחד מהם משולב ב"מוזיאון" יהודי המציג תערוכות שונות מההיסטוריה של היהודים בפורטלנד וכן אמנות עכשווית של אמנים יהודיים מקומיים. כאם - כמו גם כציונית נלהבת - חששתי לדעת אם היו מקרים של אנטישמיות באזור ושמחתי לגלות מאחד מבתי הכנסת שעד כה לא היו. היה להם גם בית ספר עברי נהדר ודי גדול.

 

במהלך ביקורי ביקרנו, בני ואני, בבית כנסת קונסרבטיבי וגם בבית כנסת אורתודוקסי. רב בית הכנסת האורתודוקסי היה מסביר-פנים ושמח מאוד להזדמנות להשתמש בעברית שלו עם "האורחת הישראלית". (לא רציתי לאכזב אותו ולומר שנולדתי בארה"ב וששפת אמי היא אנגלית!) כמקובל בארה"ב, אחרי התפילה היה להם קידוש מקסים באירוח אחד מחברי הקהילה - עם ירקות, פירות, סלט טונה, סלט ביצים, קוגלים, עוגות וכמובן - בייגל ולוקס, המאכל היהודי כל כך בארה"ב. אני? אכלתי המון ירקות. ?

 

ואם כבר מדברים על אוכל - אחד הנושאים החביבים עלי - מבין המסעדות והחנויות הרבות של פורטלנד, לא היה לי שום קושי למצוא דברים לאכול שכן ישנן אפשרויות רבות ומגוונות, בריאות, טבעוניות ונטולי גלוטן. יש להם גם חנות "הול פודז" וגם "טריידר ג'ו" מרקט (שתי חנויות עם המון ירקות אורגניות ומאכלים בריאים) – אני מאוד אוהבת את שתיהן וביקרתי בהן מספר פעמים במהלך ביקורי.

 

אזור הנמל העתיק בפורטלנד מקסים, עמוס בכל סוגי הבוטיקים ומסעדות ייחודיות. אפילו ראיתי מזוזות ארט-דקו מדהימות (עבודת יד) באחת החנויות. קצת צפונית לפורטלנד ישנה עיר נחמדה שנקראת פריפורט, המלאה בחנויות מכל מיני סוגים מעניינים. ליז ואמה לקחו אותי לשם כדי לבלות קצת ביום קניות נשית.

 

דבר נוסף שאהבתי בפורטלנד הם החוקים המקומיים הנוקשים נגד עישון. אין לעשן במקומות ציבוריים – גם בפנים וגם בחוץ. איזה תענוג!

 

ואחרון חביב, ליז והוריה לקחו אותי למגדלורים הגדולים באזור פורטלנד. כולם היו כפריים, רומנטיים ופשוט מהממים.

 

האם אבקר שוב בפורטלנד? ועוד איך! אני אבקר בכל מקום בעולם אם זה אומר לבלות עם הבן שלי. פשוט היה לי מזל שהוא גר במקום כל כך יפה.

 

שלושת התמונות הבאות קשורות לבית הכנסת - אנו מתכוננים ללכת, הכניסה והאולם.

והסיור שלנו במגדלורים הרומנטיים של מיין

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]