מוֹרֶשֶׁת

Larry and Mindy לארי ומינדי

מגידו - אחד האתרים הארכיאולוגיים המפורסמים ביותר בישראל. בפעם האחרונה שהייתי שם (לארי), בתי בת ה-32 הגיעה לי רק עד הברך. מינדי מעולם לא הייתה שם אבל תמיד רצתה לבקר. אז ביקרנו ?.

מיקומה של מגידו היה חשוב מאוד לאורך ההיסטוריה, מכיוון שהוא שלט במעבר ערונה (ואדי ערה), ושולט על התוואי הראשי בין מצרים למסופוטמיה. מאז לפחות תחילת ההיסטוריה הכתובה (בערך 3100 לפני הספירה - בתקופת הנחושת, או התקופה הכלקוליתית), העיר נכבשה, הושמדה ונבנתה מחדש כ-30 פעם! היא הותירה לארכיאולוגים מודרניים יסודות פוריים לחשיפת שפע של ידע. מגידו היא כמובן אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

עבור הנוצרים המילה מגידו הוא שם נרדף לסוף העולם כפי שהוזכר בחזון יוחנן (ספר ההתגלות בברית החדשה). יש מאמנים שמגידו-  או ארמגדון - יהיה האתר לקרב הסופי בן טוב לרע. זה יהיה הקרב האחרון של רבים שנלחמו כאן. יש אפילו סצנה בסרט  האיימה אות משמיים משנת 1976, שבמגידו מתגורר מכשף זקן המתבקש לתת לבני הזוג פגיונים מיוחדים לגירוש שדים מבנם. אמהלה'!!

אחת האטרקציות באתר היא מערכת מים קדומה - פיר בעומק 30 מטר ומנהרה באורך 70 מטרים המגיעה למעיין שנמצא מחוץ לגבולות העיר. המערכת נבנתה באופן שהגישה למקור המים הייתה רק מתוך העיר, כך שצבאות תוקפים לא יוכלו לנתק את אספקת המים של התושבים.

שווה לבקר במקום - למרות שאולי כדאי להמתין עד שנה הבאה. מרכז המבקרים המרשים שלהם סגור לשיפוצים ולא יהיה פתוח עד אפריל 2020 (לפחות לפי התוכנית בינתיים).

 

לפני הרבה, הרבה זמן....

ליצירת קשר
054-6446396 / 050-5921628
[email protected]
או
[email protected]